مختصری در مورد برون سپاری

برون‌سپاری، تفویض برخی از وظایف و اهداف بخش‌های مختلف سازمان به افراد یا شرکت‌هایی خارج از آن گفته می‌شود که در صنعت مورد نظر از تخصص کافی برخوردار بوده و با هزینه کمتری وظایف مورد نظر را انجام می‌دهند که آنها را به شرکای ارزشمندی تبدیل می‌کنند. به بیان دیگر، برون سپاری قراردادی است که میان شرکت شما و یک شرکت دیگر بسته می‌شود تا بخشی از وظایف، عملیات، کار یا فرآیندی که قرار بوده است توسط کارمندان شرکت انجام شود، در مدت زمان مشخصی توسط شرکت دیگر، درون شرکت شما یا بیرون از آن انجام شود. به طور خلاصه انجام فعالیت‌ها را بهتر، سریع‌تر و ارزان‌تر می‌کند.

رابطه برون سپاری و مدیریت

برون سپاری باعث می‌شود توانایی‌های مدیریتی شرکت بهبود یافته و مدیران بتوانند تمرکز بیشتری روی کارهای اصلی داشته باشند، به جای اینکه منابع زیادی صرف کارهایی بکنند که برای کسب و کار ضرورت دارد اما به هسته‌ی اصلی کسب و کار مربوط نمی‌شود.

رابطه برون سپاری و هزینه‌ها

از سوی دیگر، هزینه‌ی نیروی کار روز به روز در حال افزایش است و یا برخی کارها تنها برای اینکه شروع بشوند به سرمایه‌ی زیادی احتیاج دارند. رقابت، شرکت‌ها را مجبور می‌کند قیمت‌ها را پایین نگه‌دارند. از این جهت این هزینه‌ها می‌توانند از طریق عقد قرارداد برون سپاری با یک شرکت دیگر کاهش یابند. بنابراین اگر راهی وجود داشته باشد که بتواند موجب کم کردن هزینه‌های شرکت شود، راه منطقی‌ای به نظر می‌رسد.

به عنوان نمونه، اگر برای راه اندازی بخش فناوری اطلاعات که نیاز اصلی شرکت‌ها در حال حاضر است، راه مشخص و تدوین شده، افراد و بودجه‌ی کافی در سازمان وجود نداشته باشد، برون سپاری و یاری گرفتن از متخصصان این حوزه راهی آسان‌تر و عملی‌تر است. زیرا این متخصصان، از دانش کافی و تخصص لازم در حوزه مورد نظر برخوردار هستند، به این دلیل که چندین پروژه مشابه را قبلا انجام داده‌اند و به خوبی می‌دانند که جهت انجام و تکمیل سریع پروژه، دقیقا به چه چیزهایی نیاز است.

نتیجه

در این صورت شما با یک تیر دو نشان خواهید زد که اولا نیازی به استخدام کارکنان و هزینه‌های سربار آن مانند بیمه و سنوات و هزینه غذا و … نخواهید داشت و دوم اطمینان دارید که انجام کار به دقت و درستی از طریق متخصصان در حال انجام است. بنابراین فعالان حوزه برون سپاری تمامی اینها را با هزینه‌ای کمتر و مزایای بیشتر برای شما انجام می‌دهند.

از دست ما چه کمکی برمیاد؟

این شرکت با توجه به پیشینه کاری و تجربه خود و همچنین برخورداری از متخصصین توانمند در هر شاخه‌ای از حوزه آی‌تی، توانایی خود را جهت به عهده گرفتن موارد در این حوزه در قالب برون سپاری اعلام میدارد.

برای اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان در هر زمان، با مشاورین تخصصی ما در این حوزه در ارتباط باشید.
فهرست