دورکاری

امروزه به دلیل شیوع ویروس کرونا در بسیاری از کشورهای جهان و امکان تعطیل شدن شرکت‌ها، ادارات و کارخانه‌ها، متاسفانه بسیاری از کسب‌وکارها با مشکل مواجه شده‌اند. در چنین شرایطی، مدیران در تلاش برای پیدا کردن راه‌حلی هستند تا فعالیت‌های سازمان خود را ادامه داده و مانع از رکود و تعطیلی آن شوند. از این رو و برای ادامه ارائه خدمات و حفظ مشتریان، استفاده از ظرفیت بسیار بزرگ و بالقوه ارتباطات به وسیله دنیای مجازی و فعالیت گسترده در آن با استفاده از بستر اینترنت، اجتناب ناپذیر می‌باشد. در نتیجه این تصمیم‌ها، مفهومی به نام “دورکاری” بیش از پیش به چشم می‌آید.

دورکاری  سبک نوینی در کسب و کار است که کارمندان می‌توانند فارغ از منطقه جغرافیایی که هستند، به کمک نرم‌افزارهای مشخص، به کار کردن پرداخته و همچنین به صورت پیوسته با همکاران خود در ارتباط باشند. این اتفاق، یک امتیاز بسیار بزرگ است، زیرا باعث می‌شود سازمان‌ها بتوانند از سراسر جهان نیروهای متخصص و ماهری را جذب کنند،  همچنین باعث افزایش بهره‌وری، انعطاف، استقلال و تمرکز بیشتر کارمندان به ویژه برای کارهایی که به تمرکز و خلاقیت بالا نیاز دارند، می‌شود. از این رو اثرات بسیار مفید و قابل توجه نیز بر روی اقتصاد و سبک زندگی خواهد داشت، چون کارمندان زمان و هزینه کمتری صرف رفت و آمد کرده و احساس راحتی بیشتری در خانه خود دارند.

در نتیجه در عصر حاضر دیگر دورکاری یک مزیت نیست بلکه یک ضرورت است. هرچند هنوز بسیاری از شرکت‌ها به دلایل مختلف، فعالیت خود را در قالب جدید شروع نکرده‌اند، اما با گذشت زمان و واقف شدن به مزایای دورکاری، بسیاری از سازمان‌های سنتی نیز کوچ به سمت دنیای جدید را آغاز خواهند کرد تا از کسب‌ و کاری آفلاین به کسب‌ و کاری آنلاین و پویا تبدیل شوند و احتمالا شاهد بزرگ‌ترین دورکاری جهان خواهیم بود.

 

روش‌های پیاده‌سازی  بستر مناسب دورکاری

۱پیاده‌سازی در دیتاسنتر داخلی: تمامی تجهیزات و سرویس‌ها در دیتاسنتر داخل سازمان پیاده‌سازی می‌شود.  این روش به  کسب و کارهای متوسط تا بزرگ پیشنهاد می‌شود.

۲پیاده‌سازی بر روی سیستم‌های ابری: در این مورد استفاده از سیستم‌های ابری (کلاود) بسیار مورد توجه می‌باشد که در آن صورت تمامی سرویس‌های درخواستی با پرداخت مبلغی برای مدت زمان مشخصی از سرویس‌دهنده‌ها تهیه و قابل دسترس خواهد بود. این روش به کسب و کارهای کوچک تا متوسط پیشنهاد میگردد.

در هر کدام از این روشها، تنها پیاده‌سازی بستر مناسب دورکاری فرق داشته، ولی مزایایی که در اختیار قرار می‌دهد کاملا یکسان است. به طور خلاصه موارد زیر در سیستم دورکاری، کاملا آسان و مدیریت شده فراهم می‌شود:

  • استفاده از سیستم‌عامل‌های مجازی
  • تلفن‌های سازمانی
  • برگزاری جلسات
  • فایل سرور
  • استفاده از نرم‌افزارهای سازمانی
  • نظارت بر عملکرد پرسنل

در ادامه توضیح این موارد به صورت خلاصه آورده شده است.

 

استفاده از سیستم‌عامل‌های مجازی

با راه‌اندازی و استفاده از این سرویس، تک تک پرسنل سازمان، یک سیستم عامل (به عنوان مثال ویندوز ۱۰) به شکل مجازی، به صورت ایمن و کاملا مدیریت شده در اختیار داشته و فارغ از هر سخت‌افزاری که دارند (مانند لپ‌تاپ و یا تبلت و …) از هرنقطه‌ای می‌توانند به آن دسترسی داشته باشند. انعطاف‌پذیری بالا در راه‌اندازی این سیستم‌های مجازی، این امکان را برای مدیران فراهم کرده است که برای هر گروه از پرسنل سازمان، مناسب با نیازهای کاری، سیستم‌های مختلفی را با مقدار منابع مورد نیاز برای اجرای نرم‌افزارهای عمومی و یا تخصصی تخصیص دهند. راه‌اندازی این سرویس به دلیل عدم وابستگی به سخت‌افزار خاص و یا حضور دائمی پرسنل در سازمان، هزینه‌ها را به طرز چشمگیری کاهش خواهد داد.

 

تلفن‌های سازمانی

راه‌اندازی این سرویس، این امکان را برای مدیران و پرسنل فراهم می‌آورد که بدون وابستگی و حضور در محل مشخص و تنها از طریق اتصال به اینترنت، کاملا ایمن و مدیریت شده و همچنین با دسترسی‌های خاص، بر روی سیستم کامپیوتری و یا گوشی هوشمند خود تماس‌ها را از خطوط تلفن سازمان دریافت و با خطوط تلفن سازمانی خود با مخاطبان در تماس باشند و هیچ تماسی را از دست ندهند. تمامی آنچه که در تنظیمات سیستم تلفنی در داخل سازمان انجام می‌شود (مانند پاسخگویی منشی و یا ارتباط دادن خطوط به همدیگر) در این سیستم نیز قابل پیاده‌سازی است.

 

برگزاری جلسات

برای برگزاری جلسات به صورت آنلاین، استفاده از تماس‌های تصویری اولویت اول می‌باشد. مدیران و پرسنل می‌توانند به راحتی، بدون نیاز به استفاده از ابزارهای پیچیده و با استفاده از نرم‌افزارهای مختلف این حوزه و یا پیاده‌سازی آن، به وسیله اینترنت و یا کامپیوتر شخصی یا تلفن همراه هوشمند خود، از هر نقطه‌ای با همدیگر ارتباط صوتی تصویری آنلاین برقرار کرده و جلسات خود را برگزار کنند. امکاناتی بدون محدودیت مانند چت‌های نوشتاری، نمایش و اشتراک‌گذاری فایل‌ها، ایجاد مکالمات خصوصی چند نفره و استفاده از تخته وایت برد پیشرفته برای نوشتن موارد مختلف از ویژگی‌های این سرویس است.

 

فایل سرور

با ره‌اندازی این سرور و به کمک این سرویس می توان یک سرویس مرکزی برای به اشتراک گذاری فایل‌های کاربران راه اندازی نمود تا کاربران از هر دستگاهی مستندات و فایل‌های خود را مشاهده و ویرایش کنند و با دیگران به اشتراک بگذارند. همچنین میتوان ملاحظات امنیتی نیز پیاده‌سازی کرد تا دسترسی‌های کنترل شده به فایل‌ها و فولدرها وجود داشته باشد.

 

استفاده از نرم‌افزارهای سازمانی

با پیاده‌سازی این سرویس و به کمک ابزارهای موجود، مدیران و پرسنل میتوانند کاملا ایمن و مدیریت شده و همچنین با دسترسی‌های خاص از نرم‌افزارهای یکپارچه سازمانی مانند اتوماسیون اداری و یا نرم افزارهای مالی، از داخل سازمان و یا خارج از آن استفاده کنند. اتصال یکپارچه این نرم‌افزارها به همدیگر، فرآیندهای درون سازمانی را به شدت آسان کرده و همچنین باعث حذف استفاده از کاغذ خواهد شد.

 

نظارت بر عملکرد پرسنل

مدیران با استفاده از این سرویس، فارغ از منطقا جغرافیایی حضور پرسنل، می‌توانند از عملکرد، کارایی و اثربخشی واحدهای عملیاتی آنها در هر لحظه با خبر باشند.

 

برای اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان در هر زمان، با مشاورین تخصصی ما در این حوزه در ارتباط باشید.
فهرست